PL | EN

Centrum wsparcia dla Wydawców

SIEĆ ADTIFY

1. Co to jest adtify?

adtify to samoobsługowa sieć reklamy efektywnościowej oparta na nowym, unikalnym formacie reklamowym. Reklama wyświetlana jest na licznych stronach WWW pogrupowanych tematycznie, dzięki którym reklamodawcy mogą dokładnie dotrzeć do osób poszukujących odpowiednich informacji. Samo przystąpienie do sieci reklamowej, jak i wyświetlanie reklam jest niezwykle proste i szybkie. Zachęcamy Cię, żebyś sam się o tym przekonał.

2. Jak wygląda reklama w formacie adtify?

Format adtify to widget w postaci boksu reklamowego wyjeżdżającego u dołu przeglądarki. Prezentuje treść reklamową w postaci tytułu reklamy, jej treść oraz zdjęcia o wielkości 100 x 100 pxs.
Dołożyliśmy wielu starań, żeby ładnie prezentowała się na stronach internetowych i na pewno będziemy dalej działać w tym zakresie. Reklama adtify nie narzuca się użytkownikom stron internetowych, pojawia się dyskretnie. W działaniu przypomina system powiadomień w postaci pojawiających się niewielkich boksów rozpowszechniony przez serwis Facebook. System skądinąd skuteczny i zarazem nieinwazyjny.

WSPÓŁPRACA

3. Jak można przystąpić do sieci adtify?

W celu przystąpienia do sieci adtify, należy wykonać kilka kroków:
1. Zarejestruj konto jako wydawca i dodaj pierwszą stronę internetową.
2. Zaloguj się do panelu i uzupełnij w zakładce Dane do rozliczeń wszystkie niezbędne informacje.
3. Pobierz kod emisyjny dla wprowadzonej strony w postaci niewielkiego skryptu. Kod dostępny w zakładce Moje dokumenty.
4. Umieść kod emisyjny w kodzie źródłowym swojej strony.
Po weryfikacji w ciągu 24 godzin uruchomimy widget adtify w Twoim serwisie. W każdym momencie będzie mógł zawiesić o odwiesić wyświetlanie reklam. Od tej pory będziesz mógł monitorować swoje zyski (gorąco wierzymy, że pojawią się szybko) oraz statystyki wyświetlanych reklam.

4. Czy rejestracja i przystąpienie do sieci wiąże się z jakimiś kosztami dla Wydawców?

Nie. Wydawcy, czyli właściciele stron internetowych nie ponoszą żadnych kosztów. Byłoby to zresztą dziwne. W końcu jesteś tutaj, ponieważ zależy Ci na zarabianiu pieniędzy, a nie ich traceniu.

5. Czy każda strona internetowa może wyświetlać reklamy adtify?

Zdecydowana większość stron internetowych przechodzi pozytywnie weryfikację. Każda strona rozpatrywana jest indywidualnie i w zasadzie jeżeli nie jest powiązana z żadnym ugrupowaniem terrorystycznym to nie ma przeciwwskazań, żeby wyświetlała widget adtify wraz z reklamami. Popularność serwisu nie jest brana pod uwagę.

ROZLICZANIE PROWIZJI

6. Jak jest model rozliczania prowizji?

Rozliczanie z siecią adtify następuje w modelu CPC (Cost-Per-Click czyli płatność za kliknięcie). Cena jaką otrzymasz od sieci adtify za jedno kliknięcie będzie uzależniona przede wszystkim od tematyki strony, której dotyczy oraz zainteresowaniu naszych reklamodawców daną tematyką. Cena za kliknięcie może wahać się od kilku groszy do ok. 1 zł.

7. Ile mogę zarobić dzięki adtify?

Zarobki zależą od liczby unikalnych użytkowników, którzy odwiedzają Twoją stronę oraz od tematyki strony internetowej. Równie dobrze może to być kilkadziesiąt, kilkaset albo kilka tysięcy złotych. Jeżeli masz miliony użytkowników, to po roku może kupisz sobie za zarobione w adtify pieniądze nowy superszybki samochód. Kto wie? Mamy nadzieję, że dasz nam się przejechać.

WYNAGRODZENIE

8. Czy muszę prowadzić działalność gospodarczą?

Nie. Wiele osób, w tym blogerów nie prowadzi działalności gospodarczej, co wcale nie znaczy, że nie mogą zarabiać na stronach internetowych, którymi zarządzają. Podczas rejestracji zaznaczają, że działasz jako osoba fizyczna, a po wypełnieniu odpowiednich informacji w panelu wydawcy, przed każdą wypłatą generowany jest rachunek. Podpisany przez Ciebie i przesłany pocztą lub online będzie podstawą do wypłaty wynagrodzenia. Każdy rachunek zawiera także Oświadczenie o nieprowadzeniu działalności gospodarczej i Oświadczenie o niezarejestrowaniu jako płatnik VAT. Jako osoba fizyczna dostaniesz od nas PIT na rok ubiegły. Poza tym wszystko jest zautomatyzowane i sami czasami nie wierzymy, że udało nam się rozliczenia z siecią adtify tak znakomicie uprościć.

9. Posiadam działalność gospodarczą. Jak mogę rozliczyć prowizje?

Co miesiąc generowana jest deklaracja przychodów na podstawie której wystawisz nam i prześlesz Fakturę VAT. Na jej podstawie zostaną rozliczone Twoje prowizje. Informacje na ten temat znajdziesz w zakładce "Płatności".

10. Kiedy mogę otrzymać wynagrodzenie?

7 dnia kolejnego miesiąca bez względu na to, czy jesteś osobą fizyczną, czy rozliczasz się przez firmę, zostanie wygenerowana dla Ciebie deklaracja przychodów. Po otrzymaniu od Ciebie rachunku lub faktury maksymalnie w ciągu 14 dni przelejemy pieniądze na Twoje konto.

11. Dlaczego warto współpracować w adtify?

Jeżeli możesz dzięki jednorazowemu wpięciu kodu reklamowego adtify liczyć dodatkowy przychód ze swojej strony internetowej, dlaczego z tego nie skorzystać? Format adtify nie koliduje z większością formatów reklam online, dlatego nie musisz rezygnować ze swoich dotychczasowych przychodów. Nie wymagamy też wyłączności ani podpisywania umów. Jeśli będziesz chciał zrezygnować z reklamy z jakiegoś powodu, wystarczy, że zawiesisz wyświetlanie kody w panelu (zakładka Moje Strony) usuniesz kod emisyjny ze swojej strony. Nic więcej.

Rozliczasz się z nami w modelu CPC. Wysoka skuteczność przy konkurencyjnych stawkach. Zobacz więcej